Filmy tradycja, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje tradycja, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Młody chłop - Kaziuk - wyjeżdża rankiem do lasu po chrust na opał. Po powrocie zastaje w chałupie istna rewolucję. Przedwcześnie ocielona (co wskazuje na siły nieczyste) krowa, wędrowny dziad, nauczycielka i prelegant z miasta, który w dodatku wytyka jego rodzinie brak higieny, zabobonność i zacofanie. Od tej pory w spokojnej chałupie Kaziuków nic już nie będzie tak, jak dawniej...

Miś

8,2
Tytułowy Miś to Ryszard Ochódzki, prezes klubu sportowego Tęcza. Jadąc z drużyną na mecz za granicę, zostaje zatrzymany, bo z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa żonę Irenę, z którą się rozstał. Uświadamia sobie, że mogła to zrobić w celu wyczyszczenia ich wspólnego konta w londyńskim banku. Forsę zagarnie ten, kto pierwszy dotrze do banku. Prezes nie poddaje się jednak łatwo i usiłuje wszelkimi sposobami, z pomocą aktorki Aleksandry Kozeł i reżysera Hochwandera, udaremnić plan małżonki, a jednocześnie zdobyć dla siebie inny paszport.


Czekolada

7,4
Niewielkie miasteczko w południowej Francji, początek lat 90. Przybywa tam Vianne Rocher (Juliette Binoche), ze swoją ośmioletnią córką. W wynajętym nieopodal kościoła lokalu kobieta chce otworzyć cukiernię, co wywołuje gwałtowny sprzeciw lokalnej społeczności.
Po śmierci męża Hana mieszka samotnie w rodzinnym domu. Jej dwaj dorośli już synowie odwiedzają ją wraz ze swoimi żonami i dziećmi, ale te wizyty na ogół kończą się kłótniami, więc atmosfera w rodzinie jest nie najlepsza. Kiedy Hana spotyka Bronę, twardego mężczyznę uzależnionego od pływania w morzu zimą, przed kobietą otwiera się nagle zupełnie nowy świat. Brona przyjmuje Hanę do swojego zespołu morsów, a ona stopniowo uczy się pokonać strach przed lodowatą wodą. Przede wszystkim jednak na nowo uczy się kochać...
Pewna panna młoda (Samara Weaving), dołącza do bogatej, ekscentrycznej rodziny (Adam Brody, Henry Czerny, Andie MacDowell) swojego świeżo poślubionego męża (Mark O'Brien) w pewnym tradycyjnym rytuale, który zamienia się w śmiertelną grę. Nagle wszyscy bohaterowie zaczynają walczyć o przetrwanie... Mroczna komedia, której fabuła wciąga bez reszty. W głównych rolach występują Samara Weaving (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri), Adam Brody (Mr. & Mrs. Smith), Mark O'Brien (Nowy początek), Henry Czerny (Mission: Impossible) oraz trzykrotnie nominowana do Złotego Globu Andie MacDowell (Dzień Świstaka). Produkcja zdobyła wiele wyróżnień – w tym dwie statuetki Fright Meter Awards.
Yashovardhan Raichand i jego żona Nandini wychowali swoich synów Rahula i Rohana w atmosferze ciepła i miłości. Yash próbuje przekazać swym synom wartości, dziedzictwo i bogatą tradycję swej rodziny. Nandini ma jednak inne plany wobec chłopców. Chce, by doświadczyli miłości, a zwłaszcza Rahul, z którym łączy ją wyjątkowa więź.

Woda

7,1
Nominowany do Oscara kanadyjski film, wyreżyserowany przez urodzoną w Indiach reżyserkę Deepę Mehtę, porusza tematykę hinduskiej obyczajowości, a szczególnie życia wdów po śmierci mężów oraz aranżowanych małżeństw małych dziewczynek i starszych mężczyzn. Chociaż akcja filmu ulokowana została w 1938 roku, to właściwie do dzisiaj w Indiach takie śluby są normą. Co gorsza, gdy umiera małżonek, wdowa, niezależnie od wieku, zgodnie z zasadami religii i obyczajem winna spędzić resztę życia w aśramie dla wdów. W tej formie przytułku ma pokutować za swoje grzechy z poprzedniego życia, które – wg wierzeń – wpłynęły na śmierć męża.

Sekret

7,1
Niezwykła opowieść o miłości bez granic. Podczas podróży do domu pana młodego, orszak weselny zatrzymuje się na postój blisko starych ruin. Zamieszkujący je duch zakochuje się do szaleństwa w pięknej pannie młodej - Lachchi (Rani Mukerji)... Po uroczystości weselnej mąż dziewczyny - zimny i nieczuły kupiec Kishan (Shahrukh Khan) oznajmia, że wyjeżdża na kilka lat w interesach. Lachchi jest zrozpaczona, ale ku jej zdziwieniu mąż wraca po trzech dniach. Jest on jednak zupełnie inny niż był przed wyjazdem, jest dobry, czuły i wrażliwy... nie ten sam człowiek. Zagadka jego zachowania się wyjaśnia - to nie jest prawdziwy Kishan, ale duch ze starych ruin, który przybrał jego postać aby być blisko ukochanej. Duch po pewnym czasie zajmuje miejsce kupca w sercu jego żony i rodziny. Wszyscy żyją szczęśliwie, do czasu powrotu prawdziwego Kishana...
"Nie musisz umierać, żeby twoje życie się skończyło" - czterdziestoletni Cahit, który po nieudanej próbie samobójczej ląduje w szpitalu psychiatrycznym, słyszy te słowa z ust swojego lekarza. Doskonale rozumie, co to znaczy: musi zacząć żyć na nowo. Jednak jego dusza wciąż cierpi, zagłusza więc ból alkoholem i narkotykami. Sibel, młoda i atrakcyjna Niemka, która podobnie jak Cahit ma tureckie korzenie, kocha życie stanowczo zbyt mocno jak na pobożną Muzułmankę. Chcąc wyzwolić się spod władzy konserwatywnej rodziny, Sibel pozoruje próbę samobójczą. Zamiast spodziewanego wyzwolenia przynosi jej to jednak hańbę. Tylko małżeństwo może ją ocalić. Sibel błaga więc Cahita, aby się z nią ożenił. Ten niechętnie się zgadza. Być może chce jej pomóc, a może po prostu pragnie uczynić w życiu coś istotnego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…