Filmy scena, oklaski

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje scena, oklaski. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

The Doors

7,7
Film oparty na faktach. Rok 1965. Jim Morrison (Val Kilmer) zakłada grupę rockową The Doors, która bardzo szybko zdobywa popularność. Charyzmatyczny wokalista nadużywa jednak alkoholu i narkotyków. W jego zachowaniu oraz twórczości widoczna jest fascynacja śmiercią i dążenie do autodestrukcji.
Film jednego z najciekawszych reżyserów współczesnego kina Darrena Aronofsky’ego, twórcy Źródła, Requiem dla snu i Pi, otwierający tegoroczny festiwal w Wenecji. Fascynujący wizualnie, zaskakujący niekonwencjonalnymi rozwiązaniami thriller o zaciętej rywalizacji dwóch tancerek baletowych, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę.
Film ukazuje zmagania nastolatki - Terri Fletcher, która marzy o tym, aby wyjechać na letni kurs muzyczny do szkoły w Los Angeles. Jednak jej ojciec jest temu przeciwny. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w wypadku samochodowym ginie brat Terri - Paul. Załamana dziewczyna początkowo całkowicie traci zamiłowanie do muzyki jednak wkrótce, dzięki namowom matki i ciotki, bez wiedzy ojca wyjeżdża na wymarzony wcześniej kurs. Tam poznaje chłopaka, który pomaga jej uporać się z problemami...


Dwa bracia Frank (Beau Bridges) i Jack (Jeff Bridges) kochają muzykę i grę na fortepianie. Od kilkunastu lat grają razem w różnych podrzędnych klubach aby zarobić na życie. Kiedy zaczynają odczuwać coraz większy brak zainteresowania swoim duetem, postanawiają zatrudnić piosenkarkę. Do ich zespołu dołącza piękna i utalentowana Susie Diamond (Michelle Pfeiffer). Zaczynają powoli odnosić coraz większe sukcesy, a Jack zakochuje się w dziewczynie. W trio pojawiają się pierwsze konflikty...
Młody muzyk przeżywa wzloty (sukces jego gry na trąbce, sława i pieniądze) i upadki (nieudane małżeństwo, śmierć idola i mentora, zmagania z uzależnieniem od alkoholu). Historia życia i kariery Bixa Beiderbecke'a.
Arthur Chipping (Peter O'Toole) jest nauczycielem i właśnie rozpoczyna nową pracę w elitarnej męskiej szkole w Brookfield. Poznaje tam Katherine Bridges (Petula Clark), która pracuje jako aktorka rewiowa. Wkrótce się w sobie zakochują. Kiedy życie Arthura zaczyna się układać, wybucha wojna.
Dyrektor nowojorskiego teatru rewiowego Martin Cortland (Robert Benchley), chce bliżej poznać jedną ze swych tancerek - Sheilę Winthrop (Rita Hayworth). Kupuje jej bransoletkę z brylantami i napisem "Dla mojej ukochanej Sheili". Złoty klejnot znajduje przypadkowo jego żona i grozi rozwodem. Cortland próbuje ją przekonać, że biżuterię kupił choreograf Robert Curtis (Fred Astaire). Zaprasza oboje na przyjęcie, podczas którego Robert oficjalnie wręcza bransoletkę tancerce. Nazajutrz prasa pisze o ich zaręczynach. Na wieść o tym zjawia się prawdziwy narzeczony dziewczyny, kapitan Tom Barton (John Hubbard). W tej sytuacji choreograf ucieka do koszar, bo właśnie dostał powołanie do wojska. Niestety w jednostce znów spotyka Toma...
Eva Lovelace (Susan Strasberg), młoda dziewczyna, przyjeżdża do Nowego Jorku, aby stać się wielką aktorką. Dzięki swojej ciężkiej pracy w końcu udaje się jej podjąć pracę w teatrze i po wielu trudnościach dostaje szansę zagrania na wielkiej scenie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…