Filmy wywiad, materiał archiwalny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wywiad, materiał archiwalny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Podczas wieczornego spotkania w barze z przyjacielem reżyser Ari Folman, słyszy opowieść o powracającym koszmarze, który nęka jego starego kompana z wojska. We śnie goni go 26 wściekłych psów, każdej nocy dokładnie tyle samo. Przyjaciele dochodzą do wniosku, że ma on związek z misją, którą odbyli na początku lat 80-tych w Libanie. Ari ze zdziwieniem odkrywa, że praktycznie nic nie pamięta z tamtych wydarzeń. Wyrusza więc podróż w poszukiwaniu dawnych towarzyszy, aby odkryć prawdę o tym co działo się ponad 20 lat wcześniej, ale także o sobie...
Murrow z zespołem wywołują burzę historią pilota Milo Radulovicha, który został zwolniony ze służby w marynarce wojennej, ponieważ rzekomo stanowił "zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju". Uznano go winnym bez przeprowadzenia procesu. Okazuje się, że Radulovich odmówił oskarżenia swojego ojca i siostry, co było warunkiem pozostania na służbie. Wszystkie zarzuty przeciwko pilotowi okryte są tajemnicą. Murrow decyduje się ujawnić całą sprawę w swoim programie, pomimo sprzeciwu szefa - Siga Mickelsona. Murrow i Friendly decydują się zaryzykować i zrealizować program. Muszą jednak pokryć z własnych kieszeni straty powstałe w wyniku wycofania sponsorów emisji.


Słynny klejnot Różowa Pantera zostaje ponownie skradziony i inspektor Clouseau (Peter Sellers) otrzymuje zadanie odnalezienia diamentu. Udaje się do Lugashu - państewka na Bliskim Wschodzie, w którym znajdował się dotychczas klejnot. Okazuje się, że samolot, którym inspektor leciał zaginął i prawdopodobnym jest, że wpadł do morza. Po kilku dniach reporterka Marie (Joanna Lumley) postanawia zbadać tajemnicze zaginięcie i przeprowadza wywiady z bliskimi inspektora, próbując pokazać publice jego prawdziwe oblicze.
Laureat Oscara za Piękny umysł, producent Brian Grazer przedstawia kulisy powstania filmu Głęboko w gardle. O fenomenie Głębokiego gardła opowiadają osobowości showbusinessu, w tym jego twórcy: reżyser Gerard Damiano (vel Jerry Gerard) i Harry Reems, który z asystenta operatora stał się odtwórcą głównej roli. Dzięki licznym materiałom archiwalnym poznamy koleje losu Lindy Lovelace, niekwestionowanej gwiazdy filmu i jego licznych kontynuacji. Za komentarz posłużą opinie cenionych pisarzy, filmowców i zarazem ideologów rewolucji seksualnej tej epoki – Alana Derschowitza, Gore’a Vidala, Johna Watersa i Hugh Hefnera.
Życie jest muzyką to portret współczesnego Stambułu - miasta tętniącego życiem i muzyką. To efekt niezwykłej wyprawy Europejczyka, który przemierzył ulice miasta w rytm wszechobecnej i porywającej muzyki. W Stambule muzyki nie trzeba szukać. Jest wszędzie - w barach, na podwórkach, ulicach. Punkrock, pop, jazz, rap i folklor - dźwięki obce i znane. Mieszanka kultury Azji, Europy, Wschodu i Zachodu.
No Direction Home to prawdziwie rockowa odyseja, prawdziwa historia o tym, jak Bob Dylan zmieniał siebie i sztukę pisania piosenek na tle chaosu i nieograniczonych możliwości Ameryki lat 60.
Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.
Jean Michel Basquiat w ciągu swojego krótkiego życia zdążył zrewolucjonizować współczesną sztukę. Oto opowieść o tym, jak stał się nowym Warholem.
Pod koniec lat sześćdziesiątych powstał w Toruniu Studencki Klub Pracy Twórczej „Od Nowa”. W połowie lat siedemdziesiątych w jego środowisku artystycznym zaczyna działać zespół "Res Publika", przemianowany później na kultowy już dzisiaj zespół "Republika". Film opowiada o początkach działalności tego zespołu muzycznego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…