Filmy miłość, koncert

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, koncert. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Biograficzne spojrzenie na życie Boba Marleya, począwszy od jego najmłodszych lat na Jamajce, aż do momentu, gdy stał się najsłynniejszym piosenkarzem reggae na świecie. Film przedstawia wzloty i upadki artysty, a także momenty z jego życia prywatnego oraz publiczne wystąpienia przed tłumami na ogromnych stadionach.
Hipolit Pączek – pasjonat muzyki klasycznej – jest właścicielem kamienicy, do której wprowadził się Henryk Pączek, spiker radiowy i entuzjasta nowych trendów w muzyce. Zbieżność nazwisk powoduje wiele niespodziewanych sytuacji; listy zostają omylnie dostarczone, komornik trafia do złej osoby. Pewnego dnia przyjeżdża bratanica Hipolita – Lodzia Pączkówna – która przez pomyłkę trafia do mieszkania Henryka. Młodzi się spotykają i o tego momentu życie całej trójki z kamienicy nabierze tempa, a sprawy jeszcze bardziej się skomplikują. W filmie można usłyszeć do dziś popularne piosenki: „Seksapil to nasza broń kobieca” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.
W pociągu Donieck-Wierchowina góralka Oksana (Sofiya Rotaru) poznaje młodego górnika Borisa (Vasylj Zinkevych). W Karpatach ich drogi rozchodzą się. Wkrótce Boris postanawia odnaleźć piękną nieznajomą. Spotykają się ponownie i przyjaciele zapraszają ich, by wspólnie zaśpiewali na koncercie dla wczasowiczów...


To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Historia legendarnego bramkarza, który ma zaprowadzić porządek w barze, który jest opanowany przez groźnego gangstera i jego pomocników.

La La Land

7,1
8,8
W Los Angeles pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce.

The Doors

7,7
Oliver Stone twórca takich filmów jak Pluton, Urodzony 4 lipca czy JFK przedstawia historię jednego z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rockowej i jego charyzmatycznego lidera Jima Morrisona. Lata sześćdziesiąte przesiąknięte duchem rewolucji obyczajowej, wolna miłość, eksperymenty z narkotykami i wszechobecny rock’n’roll. Oto tło, na którym rozgrywa się historia krótkiego, ale burzliwego życia człowieka, który stał się obok Jimi'ego Hendrixa i Janis Joplin, symbolem swoich czasów. Jim Morrison swoją muzyką i zachowaniem budził od początku skrajne emocje – od bezgranicznego zachwytu do oburzenia, ale nikogo nie pozostawiał obojętnym.
Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) i Audrey Woods (Julianne Moore) są nowojorskimi adwokatami. Specjalizują się w sprawach rozwodowych. Na co dzień obserwują jak najgorsze scenariusze z miłością w tle. Oboje są świetni w swojej pracy, choć jeśli chodzi o sposób pracy, są przeciwieństwami. Audrey praktykuje prawo żywcem przeniesione z podręczników. Daniel natomiast doprowadza swoje sprawy do wygranej dzięki dosyć niekonwencjonalnemu podejściu. Wkrótce Audrey i Daniel postawieni zostają po przeciwnych stronach barykady. Biorą udział w głośnym procesie rozwodowym znanej publicznie pary (Parker Posey i Michael Sheen). Batalia majątkowa toczy się głównie o położony w Irlandii zamek, na który obie strony oczywiście mają chęć. Audrey i Daniel jadą do Irlandii zapoznać się z przedmiotem sporu. Tam okazuje się, że niespodziewanie stają się dla siebie coraz bardziej atrakcyjni. Co prawda żadne z nich nie chce przyjąć do wiadomości tego, co zaczyna się między nimi dziać, ale okazją do pogłębienia tematu jest romantyczny Irish country festival. Po całonocnym świętowaniu adwokaci budzą się we wspólnym łóżku jako... mąż i żona. Teraz muszą wrócić do Nowego Jorku i stawić czoło zbliżającej się rozprawie. Być może małżeństwo to pierwszy krok na drodze do miłości...
Piosenkarz. Buntownik. Bohater. Dzięki niepowtarzalnemu stylowi, charakterystycznemu głosowi i chwytającym za serce piosenkom, legendarny "Człowiek w czerni" zrewolucjonizował muzykę i podbił serca słuchaczy stając się prawdziwym amerykańskim symbolem i pionierem stylu, który po dziś dzień stanowi niewyczerpane źródło inspiracji muzyków rockowych, country, folkowych, punk i rapu. Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon jako Johnny Cash i June Carter - występują (a także śpiewają) w tej porywającej, prawdziwej opowieści o sile i nieustępliwości jednego człowieka, który walcząc z autodestrukcją odbył "spacer po linie" w dążeniu do celu - poświęceniu się muzyce, swemu przesłaniu i największej miłości swojego życia.

Blask

7,5
Australia, lata 50. Kilkuletni David Helfgott (Alex Rafalowicz) przejawia wielkie zdolności pianistyczne. Jego ojciec, Peter Helfgott (Armin Mueller-Stahl) nalega, by chłopiec uczył się grać Trzeci Koncert Rachmaninowa. Nie zważa na przestrogi nauczyciela muzyki, Bena Rosena (Nicholas Bell), który twierdzi, że jest to kompozycja stanowczo za trudna dla małego dziecka. Mijają lata. Ten sam David Helfgott (Noah Taylor) jest teraz młodym artystą, który wygrywa kilka ważnych konkursów pianistycznych i staje przed szansą wyjazdu na studia do USA. Peter nie potrafi pogodzić się z perspektywą utraty syna i nie wyraża zgody na jego wyjazd. Prośby Rosena, by zmienił zdanie, nie odnoszą skutku. W tym czasie David zaprzyjaźnia się serdecznie z pisarką w podeszłym wieku, Katharine Susannah Prichard (Googie Withers). Za jej namową, gdy zostaje stypendystą Royal College of Music w Londynie, buntuje się przeciw ojcu i wyjeżdża do Anglii. Rozsierdzony Peter mówi mu, żeby nigdy nie wracał...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…