Filmy śmierć bliskiego krewnego, biseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć bliskiego krewnego, biseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aleksander Wielki (Colin Farrell) podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata. Fascynujący życiorys Aleksandra to nie tylko bitwy i podboje. Niezwykłe i kontrowersyjne było też jego życie osobiste – niekonwencjonalne relacje z zaborczą matką Olimpias (Angelina Jolie), próby sprostania wymaganiom ojca – wielkiego macedońskiego króla, a jednocześnie pijaka i lubieżnika Filipa II (Val Kilmer), związek z przyjacielem, kochankiem i dowódcą wojsk Hefajstionem (Jared Leto), zaskakujące małżeństwo z baktryjską księżniczką Roksaną (Rosario Dawson) – to wszystko składa się na obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja.
Tin od wielu lat jest zakochany w swoim najlepszym przyjacielu, Parku. Mimo iż wcale tego przed nim nie ukrywa, to chłopak nigdy nie podejmuje tematu, obracając każde wyznanie w bezsensowną prowokację. Okazuje się jednak, iż Tin również nie jest Parkowi obojętny, jednak poczucie winy spowodowane tragicznymi wydarzeniami z przeszłości sprawiają, że żyje z przekonaniem, iż nie ma prawa związać się z przyjacielem. Jego myślenie zmienia się w chwili, gdy Tin staje się obiektem zainteresowania innego chłopaka...
Ichijou Souta w pełni poświęca się swojej pracy. Jego jedyną przyjemnością jest ciepły posiłek, który przyrządza sobie po powrocie do domu. Jednak zawsze musi go jeść sam, bowiem uwielbia doświadczać kolejnych smaków, będąc... całkiem nagim! Uważa, że tylko to pozwala mu poczuć się całkowicie wolnym. Gdy umiera jego ukochana babcia, mężczyzna wyrusza do jej domu na wsi, gdzie w dzieciństwie spędzał wiele czasu. Na miejscu poznaje Miki Mahiro, właściciela pobliskiego warzywniaka, który zdążył zaprzyjaźnić się z panią Ichijou. Chłopak potrafi wyśmienicie gotować i oferuje swoją pomoc Soutcie w realizacji przepisów, których babcia nie zdążyła dla niego przyrządzić. Wkrótce tajemnica Souty przez przypadek zostaje odkryta przez zszokowanego Mahiro.


Botkawee od czasu studiów jest zakochany w swojej pięknej koleżance, Pearmai. Niestety, dziewczyna właśnie szykuje się do ślubu z Pisaengiem - przystojnym chłopakiem, który wiele lat temu, przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności, mocno zbliżył się do studentki. Załamany swoim nieudanym życiem, Botkawee przypadkiem odnajduje pozytywkę, której nie zdążył wręczyć ukochanej w czasie studiów. Pamiątka niespodziewanie przenosi go w czasie do chwili, w której chłopak znalazł ją na wyprzedaży w jednym ze sklepów. Rozumiejąc, że dostał drugą szansę na rozegranie swojego życia, Botkawee postanawia zrobić wszystko, by Pearmai się w nim zakochała. Jednakże przewrotny los zbliża go do Pisaenga...
Tytus Andronikus – wybitny rzymski dowódca wraca jako zwycięzca do domu z długiej wojny z Gotami, podczas której spośród jego synów przeżyło jedynie czterech. Lucjusz – jego najstarszy syn – przypomina Tytusowi, że elementem obchodów zwycięstwa jest złożenie w ofierze jeńca. Tytus wybiera najstarszego syna Tamory – królowej Gotów, którego sprowadził do Rzymu wraz z dwoma jej pozostałymi synami oraz z Maurem Aaronem. Pomimo błagań Tamory o litość dla syna, Tytus dokonuje rytualnej ofiary. Nie kieruje się okrucieństwem, lecz wiernością wobec starożytnego rytuału. Tamora - wyniesiona do władzy dzięki miłości zepsutego i skorumpowanego cesarza Saturninusa - oraz dwaj jej synowie: Chiron i Demetriusz dokonują okrutnej zemsty na Lavinii – jedynej córce Tytusa. Tak zaczyna się opowieść o podwójnej zemście – najpierw Tamory, potem Tytusa - która przekształca ukochany przez Tytusa Rzym w klatkę z dzikimi zwierzętami, a samego Tytusa w mordercę splamionego krwią własnych dzieci i dzieci Tamory.
Historia miłości gejowskiej w środowisku ortodoksyjnych Żydów dziejącej się w Jerozolimie. Aaron (38lat) jest rzeźnikiem cieszącym się dobrą opinią w swojej okolicy, mężem Rivki i ojcem 4 dzieci. Po śmierci ojca rozpoczyna poszukiwania pomocnika do zakładu. Przypadkiem trafia do niego bezdomny, dziewiętnastoletni student Jesziwy, Ezri. Nowy asystent musi się sporo uczyć, więc gospodarz spędza z nim dużo czasu. Kiedy pewnego dnia udają się razem wziąć rytualną kąpiel (mikwa) dochodzi między nimi do intymnego kontaktu. Od tego momentu Aaron nie jest już taki sam, co nie uchodzi uwadze żonie i Vaisbenowi Rabi (56 lat), przyjacielowi rodziny.
13-letnia Tracy jest obiecującą uczennicą i oczkiem w głowie matki. Ale to wszystko kończy się, gdy dziewczyna ulega wpływom Evie, najpiękniejszej i najbardziej lubianej dziewczyny w szkole. Tracy bardzo pragnie przyjaźni z Evie więc zmienia się według oczekiwań koleżanki. W miarę jak nastolatka ulega przeobrażeniu, chcąc dostosować się do nowego życia, jej świat staje się wrzącym kotłem emocji, podsycanym nowymi napięciami między nią a matką, nauczycielami i dawnymi przyjaciółmi.
Mike Waters (River Phoenix) cierpi na narkolepsję, co utrudnia mu życie. Nie ma pieniędzy, domu, ani środków do życia, dlatego też aby przetrwać trudni się prostytucją. W wieku dziecięcym był wychowywany przez matkę, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Od tamtego momentu pragnie ją odnaleźć. Wraz ze swoim przyjacielem Scottem Favorem (Keanu Reeves) wyruszają w podróż, która kończy się we Włoszech. Tam Scott zakochuje się w ubogiej, pięknej dziewczynie.
Guy Malyon w czasie studiów poznaje piękną Gildę Bessé, w której zakochuje się od pierwsze wejrzenia. Kilka lat później przychodzi stanąć w obliczu trudnych wyborów, jakich trzeba było dokonywać w czasach wojen w Europie. Piękna Gilda jest obiektem fascynacji innych mężczyzn, co budzi zazdrość w Guyu. Czy kobieta, która nie ma żadnych barier w życiu seksualnym, potrafi kogokolwiek pokochać?
Drugi film w dorobku Stephena Frearsa jest próbą ukazania historii angielskiego dramaturga Joe Ortona, który stał się legendą w latach 60. Reżyser skupia się na relacjach, które łączyły Ortona z Kennethem Halliwellem. Halliwell dla głównego bohatera był nie tylko mentorem i nauczycielem, ale także kochankiem, który w pewnym momencie staje się zazdrosny o dobrze zapowiadającą się karierę swojego ucznia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…